Hlavní město Praha

Praha je bezesporu nejlákavější turistickou destinací v České republice. Stověžaté město na březích řeky Vltavy je známé prakticky na celém světě a pravidelně se umísťuje na předních příčkách žebříčku nejkrásnějších evropských měst. Hlavní město České republiky je moderní město, ale také architektonický poklad, jehož historické centrum je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO od roku 1992. Je to také místo s pulzujícím kulturním životem.

Kontakt

Prague Convention Bureau
Rytířská 26
110 00 Prague 1
Česká Republika
Tel: +420 224 235 159
Fax: +420 224 234 399
E-mail: info@pragueconvention_cz
Webové stránky
www.pragueconvention.cz

praha_-_karluv_most_a_prazsky_hrad_[544x800].jpg praha_-_vysehrad_-_bazilika_sv._petra_a_pavla_[504x800].jpg praha_-_narodni_divadlo_[800x533].jpg praha_-_tancici_dum_[721x800].jpg hotel_evropa_-_praha_vaclavske_namesti_[800x519].jpg praha_-_hradcanske_namesti_[800x526].jpg praha_-_hradni_straz_[800x533].jpg praha_-_valdstejnska_zahrada_a_prazsky_hrad_[341x500].jpg praha_-_zizkovsky_vysilac_[533x800].jpg praha_-_mala_strana_[800x533].jpg petrin_[800x527].jpg praha_-_orloj_[552x800].jpg

V Praze můžete najít všechny architektonické styly, od románských rotund, gotických věžiček a katedrál, renesančních zámků a paláců, židovských synagog, barokních kostelů a klášterů a kubistických a secesních památek. To vše se nachází na 866 hektarech historického centra Prahy. Za posledních několik let mezinárodní studie Prahu uvádějí jako jedno z nejatraktivnějších měst pro organizaci zasedání a kongresovou či incentivní turistiku. Praha nabízí širokou škálu památek a míst pro organizaci akcí, včetně hotelů, konferenčních místností a restaurací, vhodných pro jakoukoli akci. Praha je také sídlo prezidenta, sídlo legislativy, správy a politických subjektů, stejně jako významných společenských, kulturních a vzdělávacích institucí. Slavná Karlova Univerzita (založena 1348) je jedna z nejstarších univerzit v Evropě. Přitažlivost Prahy je potvrzena i skutečností, že hollywoodští filmaři natočili desítky filmů ve městě.

PRAHA INSPIRUJE

Nechte se Prahou inspirovat, stejně jako v minulosti mnoho významných umělců i vědců. Její tajuplná atmosféra se odráží například v dílech místního rodáka Franze Kafky; W.A.Mozart, kterému „Pražané rozuměli", zde dokončil a poprvé uvedl svou nejlepší operu Don Giovanni. Stala se také významným univerzitním centrem, které dalo světu osobnosti, bez jejichž objevů a vynálezů bychom si dnešní svět mohli jen stěží představit. Praha nikdy není „mimo sezónu". K místnímu uměleckému životu neodmyslitelně patří vynikající opera, koncerty, divadlo a balet. Každoročně zde probíhá vyhlášené setkání špiček vážné hudby Pražské jaro, několik mezinárodních filmových festivalů, Prague International Jazz Festival a mnoho dalších.

MĚSTO, KDE SE SPOJUJE HISTORIE S BUDOUCNOSTÍ

Praha vyniká úžasným bohatstvím architektonických památek, umění a historických míst, ale zároveň je i moderní a dynamická. Je skutečným kulturním centrem Evropy, jehož atmosféra bere dech a zanechává v návštěvnících nezapomenutelný dojem. V dokonalé symbióze zde vedle sebe stojí honosné historické paláce, měšťanské domy a moderní architektura. To vše z Prahy dělá mimořádně atraktivní místo, které stojí za to navštívit.

MĚSTO, KTERÉ VYZRÁLO K DOKONALOSTI

V Praze je znatelný pokrok v každém detailu. Může se chlubit skvěle fungujícím systémem městské hromadné dopravy, výbornou vybaveností, širokou škálou služeb špičkové kvality. Také nabídka konferenčních prostor je velmi rozmanitá; nenajdete zde jen historické skvosty v centru města, ale také moderní konferenční centra vybavená nejnovější technikou, která hostila například jednání MMF nebo NATO. Doplníte-li je kulinářskými zážitky, které nabízejí zdejší restaurace a cateringové společnosti, výsledek bude vskutku dokonalý.

VŠE NA DOSAH

Praha je významným dopravním uzlem. Z letiště Ruzyně létá 53 leteckých společností do 130 destinací v 52 zemích světa. Cesta z letiště do centra města netrvá více než 30 minut. Praha má také tři mezinárodní železniční stanice a autobusové nádraží propojené se stanicemi metra. Systém dálnic ji spojuje s dalšími významnými evropskými destinacemi a je tak snadno dostupná z kteréhokoliv koutu naší planety. Ve městě se navíc dostanete všude za pár minut, a to i pěšky. Muzea, restaurace, památky, relaxace i zábava - to vše je zde doslova na dosah ruky.

VÝHODNÁ NABÍDKA

Praha nabízí světovou úroveň za příznivou cenu. Najdete zde více než 70 000 lůžek v ubytovacích zařízeních, z nichž většina byla postavena v posledním desetiletí a nabízí nejvyšší standard. Pražské PCO a DMC poskytují vysoce kvalitní a komplexní služby. I to je důvodem, proč je Praha ideální destinací pro pořádání mezinárodních konferenčních akcí.

Incentivní program

Projížďka historickými auty

Zažijete okružní jízdu po stopách českých králů v trabantech, historických vozech Škoda, veteránech a dalších.

Projížďka historickou tramvají

Nechte se zavézt zpět do historické Prahy v unikátní projížďce 70-100 let starými tramvajemi. Na vámi zvolené trase vás bude provázet průvodčí v dobové uniformě.

Okružní plavby

Řeka Vltava je ideálním místem, ze kterého lze obdivovat krásy Prahy. Můžete si vybrat z mnoha různých plaveb v kombinaci s večeří, obědem nebo hudbou. Výlet lodí v Pražských Benátkách vám pak ukáže pražské hlavní památky z pohledu rybáře na Vltavě před 100 lety.

Hledání pokladu

Během této soutěžní hry navštíví týmy slavné památky po celém městě. Budete obdivovat fantastické středověké domy, které se objevují v každé zatáčce dlážděných ulic staré Prahy, srdečnost místních lidí si vás přímo získá.

Po stopách Mozarta

Jedinečná příležitost navštívit místa, kde v Praze pobýval Mozart. Ukážou vám, proč v Praze občané uvítali Mozarta tak vřele, a proč je jeho hudba v českých srdcích dodnes.

Franz Kafka Tour

Po stopách Franze Kafky se dostanete na místa spojená se slavným spisovatelem, místa, která ovlivnila jeho psaní a jsou typická pro inspirující atmosféru města na počátku 20. století.

Po stopách Art Noveau

Na konci 19. a počátku 20. století přišly do Prahy nové architektonické styly. Během této túry můžete porovnat různé příklady Prague Art Nouveau s jinými styly z tohoto období.

Pivní Exkurze

Prohlídka pivovarů a návštěv nejlepší hospod ve městě, včetně těch historických. Během exkurze ochutnáte místní pivo, užijete si dlouhou tradici vaření piva v české metropoli.

Dekorace skla

Navštivte slavnou pražskou galerii skla, kde můžete obdivovat krásné umělecké práce se sklem a vytvořit svůj vlastní umělecký kousek a namalovat si ho podle svých představ.

Filmová Praha

Zažijte Prahu ve stopách Jamese Bonda nebo Mission Impossible, a misi plnou nebezpečí. Akční hry jsou inspirované příběhy těchto slavných filmů, které byly natočeny v Praze.

Akce na ledě

Když přijde na lední hokej, Češi jsou světově proslulí jako mistřei tohoto sportu. Zahrajte si s vaším týmem hru na ledě a nechte se přitom vést někým z českých profesionálů v ledním hokeji.

Kuchařský kurz

Uvařili byste rádi tradiční české jídlo či exotické speciality? Naučte se od pravých profesionálů, jak připravit lahodnou polévku, fantastický hlavní chod a výtečné dezerty.

Pražské kolektory

Experience the technical underground of the City of Prague. Dozens of metres below the surface of Prague's historic centre, you will see the underground tunnels which contain the engineering networks ensuring the day-to-day function of a modern city.

Prague Convention Bureau

Prague Convention Bureau je nezisková organizace založená v roce 2008, která navázala na činnost Pražské asociace kongresové turistiky (PAKT). Je tvořena členskými subjekty z řad hotelů, organizátorů konferencí (Destination Management Companies, Professional Conference Organisers), objektů vhodných pro pořádání konferencí či jiných akcí, restaurací a ostatních dodavatelů konferenčních služeb. Úzce spolupracuje s Magistrátem hlavního města Prahy, Czechtourismem (Czech Convention Bureau), Asociací hotelů a restaurací České republiky, obchodními komorami, dalšími subjekty činnými na poli kongresové turistiky, a je členem mezinárodních asociací ICCA a Meeting Professionals International.

Prague Convention Bureau je především marketingová organizace s posláním posílit kladné povědomí o Praze jako o jedné z předních evropských kongresových destinací. Snaží se dosáhnout co největšího využití kongresového potenciálu našeho hlavního města a podporovat tak jeho ekonomický růst.

NAŠE SLUŽBY

V rámci našich aktivit poskytujeme řadu bezplatných profesionálních služeb:

 • Působíme jako nezávislý prostředník mezi klienty a místními poskytovateli služeb. Zprostředkováváme kontakt s pražskými konferenčními centry a dalšími místy vhodnými pro konání akcí, hotely, profesionálními organizátory konferencí (PCO) a společnostmi pro místní management (DMC).
 • Poskytujeme informace a objektivní rady týkající se možností, které nabízí město Praha jako kongresová destinace.
 • Asistujeme při komunikaci s orgány místní správy, médii a dalšími významnými zástupci odvětví.
 • Radíme při výběru prostor pro akci.
 • Informujeme o veřejných institucích, pražské infrastruktuře, ubytování a prostorách pro společenské události.
 • Zajišťujeme prohlídky prostor podle požadavků klienta.
 • Poskytujeme propagační a reklamní materiály - od přehledu profesionálních organizátorů konferencí až po brožury o Praze, mapy města, fotografie, videa, atp.

ČLENSKÉ SUBJEKTY

Prague Convention Bureau v současnosti sdružuje více než 70 subjektů v pěti kategoriích:

 • Hotely
 • Organizátoři akcí
 • Konferenční zařízení
 • Catering a restaurace
 • Služby

Dopravní dostupnost

Cestování letadlem

Díky své jedinečné poloze v samém srdci Evropy je Praha odpradávna významným dopravním uzlem a strategickým místem pro mezinárodní setkání.

Letiště Praha

 • Časté a rychlé autobusové spojení
 • Cesta do centra města trvá maximálně 30 minut
 • Z Prahy létá 53 aerolinek do 130 destinací v 52 zemích světa

Doprava na/z letiště:

Autobusové spojení na trasy metra A a B:

 • Terminál 1
 • Terminál 2 - před příletovou halou
 • Airport express: Letiště Praha - Praha hlavní nádraží (trasa metra C a spojení na vlaky SC, EC, IC a EN) - 35 min

Cestování automobilem a vlakem

Železniční a autobusová doprava

 • 3 hlavní vlaková nádraží - Praha hlavní nádraží, Holešovice a Praha Smíchov spojená se stanicemi metra na trasách B a C

 • Autobusové nádraží Praha Florenc spojené se stanicí metra na trase B

 • Železniční spojení s městy po celé Evropě

Silniční doprava

 • Praha je hlavní dopravní křižovatkou evropských cest vedoucích ze západu na východ a ze severu na jih

 • Dálnice a silnice spojují Prahu se všemi sousedními zeměmi

 • Cesta na hranice s Německem po silnici trvá jen dvě hodiny

Venues

Celý název Venues Maximální kapacita Lokace Typ (hotel, kongresové centrum…
Výstaviště Letňany  34250 Praha Konferenční zařízení
Kongresové centrum Praha 13925 Praha Konferenční zařízení
O2 aréna 11750 Praha Konferenční zařízení
Incheba Expo Praha 9900 Praha Konferenční zařízení
TOP HOTEL Praha 4290 Praha Hotel
Hilton Prague 4234 Praha Hotel
Veletržní Palác 3370 Praha Konferenční zařízení
Pražský hrad 2960 Praha Konferenční zařízení
Clarion Congress Hotel Prague 2500 Praha Hotel
Obecní dům 1744 Praha Konferenční zařízení