Jižní Morava a město Brno

Jižní Morava má svým návštěvníkům co nabídnout. Nejen příjemnou atmosféru, pohostinnost a srdečnost jeho obyvatel. Hospodářsky významný region s výhodnou polohou při hranicích s Rakouskem a Slovenskem je odedávna strategickou křižovatkou Evropy.

Kontakt

Moravia Convention Bureau
Radnická 2
602 00 Brno
Tel.: +420 734 24 88 61
Email:
info@moraviaconvention_cz

Webové stránky
www.moraviaconvention.cz
www.moraviaconvention.com

Golf JM.jpg Automotodrom_Bravissimo - adrenalin.jpg napoleon.slavnosti.jpg projŢÎ+ka lodŢ LVA.JPG Valtick- podzemŢ.JPG 01_ Archiv mřsŢLnŢku Masarykovy univerzity muni.cz.jpg 02_MIKULOV_Zd_Borovansky_DSC_0854.JPG brno.jpg Slov-ck° rok.jpg Velke Pavlovice.jpg 03_Comsa_Atrium 1.jpg 12_pavilon Z a P1.jpg

Kraj vína kraj slunce

Tudy přicházelo do této části Evropy křesťanství, podél zdejších řek se během staletí zrodilo množství městeček a měst, na svazích se prostírají vinice a ovocné sady. Dominantou je druhé největší město republiky Brno s velkou průmyslovou a kulturní tradicí, jehož současnost je spojena s rozvojem vědy a výzkumu.

Jižní Morava se může pyšnit kulturně historickými, církevními i přírodními klenoty, z nichž některé mají místo na seznamu památek UNESCO. Na své si přijdou ctitelé moderní architektury i milovníci židovských památek. Mezi nejvýznamnější patří skvost funkcionalismu – brněnská Vila Tugendhat, stejně jako Lednicko-valtický areál – unikátní „umělá krajina“ koncipovaná člověkem, k jejímž dominantám patří zámky v Lednici a ve Valticích. Obdivovatelé historie mohou navštívit královský hrad Špilberk nebo zámek ve Slavkově či blízké napoleonské bojiště, ale třeba i pohádkový goticko renesanční hrad Pernštejn.

 

Kraj se může právem chlubit i jedinečnými krásami přírody. Moravský kras s úchvatnou krápníkovou výzdobou jeskyní ohromí všechny, kteří se rozhodnou tuto chráněnou krajinnou oblast navštívit. Také biosférické rezervace UNESCO Bílé Karpaty a Pálava nabízejí obdivovatelům nedotčené přírody mnoho bohatých zážitků, stejně jako Národní park Podyjí na hranici s Rakouskem.

 

Typické a jedinečné jsou rozlehlé vinařské oblasti, bohatství lidových krojů, doposud živé lidové tradice a v neposlední řadě také skvělá domácí kuchyně. Tradice vinařství zde sahá až do dob starých Římanů, jejichž legie pobývala u Mušova, a žije na jižní Moravě dodnes. Skvělá místní vína můžete degustovat v celé oblasti poseté malebnými vinnými sklípky. Návštěvník může vychutnat i atmosféru lidových slavností, jež se na jihomoravském venkově neobejdou bez lidových krojů, dechové či cimbálové muziky, typických tanců. Všechny tyto poklady lidové kultury lze vidět také na folklórních festivalech, jimiž si jižní Morava získala mezinárodní proslulost.

 

Místo pro vaše setkání

Tvrzení, že jižní Morava je ideálním místem pro uspořádání vašeho vědeckého kongresu, konference byznysmenů nebo setkání politiků na nejvyšší úrovni, není jen prázdným reklamním sloganem. Město Brno, druhé největší město republiky, které je centrem regionu, bez nejmenšího problému zvládlo uspořádání vrcholné schůzky 16 středoevropských prezidentů s ubytováním, kongresovými službami i doprovodným programem státníků na nejvyšší úrovni.

 

Kromě toho se Jihomoravský kraj cílevědomě profiluje jako jeden z padesáti nejinovativnějších regionů Evropy a nikoli náhodou je mu přisuzována přezdívka Silicon Valley České republiky. Systematická podpora budování výzkumné infrastruktury i podnikatelských inkubátorů, které usnadňují spojení výsledků vědy s výrobní praxí, je charakteristická jak pro regionální orgány veřejné správy, tak pro zdejší univerzity, výzkumná pracoviště Akademie věd i podnikatelskou sféru. Na necelých 400 tisíc obyvatel Brna připadá nyní více než 80 000 studentů jedenácti veřejných univerzit a soukromých vysokých škol.

Nově vznikající mnohamiliardové projekty - například Středoevropský technologický institut CEITEC, spolufinancovaný Evropskou unií, nebo Mezinárodní centrum klinického výzkumu ICRC, budované ve spolupráci s Mayo clinic, dávají Brnu perspektivy v klubu měst se špičkovým výzkumem a vývojem v oboru vyspělých technologií, biotechnologií a medicínského výzkumu. Brno a Jihomoravský kraj mají v tomto ohledu na co navazovat – za všechny zdejší historické osobnosti připomeňme zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela, fyzika Ernsta Macha nebo filozofa, matematika a fyzika Kurta Gödela, považovaného za jednoho z největších vědců 20. století.

 

S tímto „geniem loci,“ stejně jako s moderním kongresovým zázemím, které je ve městě i v kraji k dispozici, počítá i koncepce rozvoje kongresového cestovního ruchu na jižní Moravě a ve městě Brně. Město Brno je centrem kulturního, uměleckého a akademického dění, cílem návštěvníků ze všech koutů světa. Je rovněž sídlem vrcholných orgánů české justice včetně Ústavního soudu ČR a díky významnému výstavnímu areálu s více než 80letou tradicí také veletržním městem středoevropského významu. Ve výstavním areálu se každoročně koná na 50 mezinárodních veletrhů. V období mimo konání výstav a veletrhů nabízí k pronájmu více než 100 000m2 kryté plochy v 15 pavilonech. Komplex sálů a hal pojme až 10 000 osob. Mezi výhody výstaviště patří dobrá dopravní dostupnost a dostatečná kapacita parkovacích míst, včetně parkování v krytém objektu.

 

Moderní ubytování nabízí dvě desítky čtyřhvězdičkových hotelů s kapacitou převyšující 3 tisíce lůžek, z nichž mnohé disponují kongresovými prostorami s dobrým technickým vybavením pro politická i obchodní jednání a to nejen v Brně, ale také na jiných místech kraje, jako např. Mikulovsku, Znojemsku, Lednici a dalších. Prostory pro společenské i firemní akce v originálním stylu nabízí také ojedinělé moderní kampusy Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického. Konference nebo setkání, jejichž posláním je „sladění not“ a upevnění vztahů v pracovních týmech se nemusejí odehrát jen v tradičních posluchárnách či kongresových sálech. Pro všechny, kdo chtějí svá netradiční setkání rozšířit o novou dimenzi a odnést si z nich co nejtrvalejší zážitky, nabízí jižní Morava netradiční atraktivní místa. Patří mezi ně významné památkové objekty, jimiž kráčely dějiny, stejně jako mimořádné výtvory přírody.

 

Pro zpestření volných chvil účastníků výjezdních zasedání, firemních školeni nebo kongresů už dávno nestačí jen posezení ve vinném sklepě nebo společný výlet na některý z jihomoravských hradů a zámků. Jižní Morava je schopna připravit pro organizátory těchto akcí bohatou nabídku programových balíčků, plně využívajících kulturní i sportovní zázemí kraje a odpovídající roční době, vkusu, případně založení účastníků těchto setkání.

Trochu adrenalinu Vám dopřeje firemní automobilový nebo motocyklový závod přímo v areálu brněnského Automotodromu, na kterém se koná populární motocyklová Grand Prix ČR. Golfový turnaj lze uspořádat v areálu Kaskáda na okraji Brna, nebo ve Slavkově, v těsném sousedství míst, kde se roku 1805 utkal Napoleon s ruským carem a rakouským císařem. Koncert pouze pro Vás se může uskutečnit v hlubinách jeskyní Moravského krasu nebo v rozlehlých prostorách některých církevních staveb, pro větší počet účastníků lze zajistit muzikálové představení v úspěšném Městském divadle Brno. Atmosféru Divokého západu mohou zájemci zažít ve Westernovém městečku u Boskovic a přátelé vína a folklóru se zase mohou setkat na některém z jihomoravských festivalů či vinobraní. Těm sportovnějším jsou k dispozici četné tenisové kurty, hustá síť cyklostezek a další možnosti.

Incentivní možnosti

napoleon.slavnosti.jpg

Možná vám pro zpestření výjezdních zasedáni, firemních školení nebo kongresů bude stačit posezení ve vinném sklepě nebo společný výlet na některý z jihomoravských hradů a zámků. Pokud byste ale chtěli klienty či kolegy překvapit něčím vskutku netradičním, připravíme Vám programy s konkrétní náplní, zaměřené na zážitky, poznání, zábavu a sport – zkrátka baličky, v nichž jsou úhledně zabaleny všechny barvy, chutě, vůně a nápady jižní Moravy.

 

Romantické vyjížďky v kočárech a na koních Lednicko Valtickým areálem

Zajistíme Vám romantické vyhlídkové jízdy v kočárech po zámeckém parku v Lednici, a to buď pravidelnou přepravu od zámku k Minaretu, anebo na objednávku na Janohrad či k jiným památkám Lednicko-valtického areálu. Je možné objednat i základní jezdecký výcvik pro začátečníky, vyjížďky na koních do přírody pro pokročilé, svatební kočár pro novomanžele anebo svezení dětí na ponících. Součástí nabídky je i posezení u vína s ochutnávkou regionálních kulinářských specialit.

 

Za Sluncem a hvězdami na brněnskou hvězdárnu

Váš program může zpestřit některý z audiovizuálních pořadů Hvězdárny a planetária v centru Brna v parku na Kraví hoře. Za jasného počasí i pozorování Slunce a večerní oblohy, cizojazyčné inscenace nebo prohlídky astronomických přístrojů. Protože komerční pronájmy jsou pro další aktivity hvězdárny pouze doplňkem, je nutné dojednávat vše individuálně a v dostatečném předstihu.

 

Akce jako z pohádky na zámku Lysice

Zámek v Lysicích obklopuje vodní příkop a terasovitá francouzská zahrada s originálně řešenou sloupovou zahradní kolonádou s krytým ochozem. Zámecké interiéry s bohatými sbírkami nábytku, skla, porcelánu a obrazů, nádvoří i zahradu lze využít pro uspořádání firemních setkání či stylových garden party. Na přání lze zajistit květinovou výzdobu, prohlídky s průvodci v kostýmech a rozmanitá zpestření programu – klavírní či dobovou hudbu, šermířská vystoupení, ohňostroje, občerstvení a další služby.

 

Relaxace na Baťové kanálu

Zavítáte-li na Slovácko, určitě byste neměli zapomenout na Baťův kanál. Několik desítek let stará vodní cesta už dávno přestala sloužit dopravě lignitu z Ratíškovic do Otrokovic a dnes dokresluje přívětivou tvář Slovácka. Vyzkoušejte některou z řady lodí a hausbótů, speciálně určenou pro výukové plavby, semináře či porady. Přímo po hrázích podél kanálu a řeky Moravy vede hustá síť cyklostezek, milovníci vína a historických památek najdou v bezprostředním okolí řadu dalších pozoruhodných míst.

 

Putování po vinicích a sklepech Znojemska

Putování po krásách Znojemské vinařské podoblasti je vhodné pro milovníky vína a vinic, vinných sklepů, dobrého jídla, tajemství, historie a krásné přírody. Originální programy vás zavedou na místa, kde se pěstuje vinná réva a kde se věhlasná znojemská vína vyrábějí – do legendárních vinných sklepů a rozlehlých klášterních sklepení, na vinici starých odrůd nebo do vinice Šobes, která je odborníky řazená mezi deset nejlepších viničních poloh v Evropě.

 

Zábava ve stylu Divokého západu

Westernové městečko je unikátní zábavní park na okraji Boskovic. Každý rok se tu pořádají spousty různých akcí na přání, a to od malých setkání až po velké firemní akce s celodenním programem. Můžete si tu vyzkoušet různé stylové atrakce – jízdy na koních i na elektrickém býku, házení oštěpem, nožem či tomahavkem, střelbu z luku nebo rýžování zlata. Těšit se můžete i na divadelní představení v amfiteátrech pod širým nebem, saloony a kulinářské speciality Divokého západu. Zájemci si mohou objednat ubytování v komfortních pokojích, srubech či stanech.

 

Golfové turnaje „tří Golfových císařů“

Roku 1805 se na jižní Moravě odehrála jedna z nejslavnějších napoleonských bitev, bitva u Slavkova. Protože se jí v čele svých vojsk osobně zúčastnili tři panovníci, někdy se jí říká bitva Tří císařů. Pokud patříte k příznivcům golfu, podobnou bitvu můžete vybojovat i vy.

V rámci tří největších jihomoravských golfových hřišť si můžete vyzkoušet hru v areálech Kaskáda u Brna, Golf Club Austerlitz ve Slavkově a Sokrates Golf & Country Club v Kořenci u Boskovic, to celé s výhodným ubytováním ve vybraném golfovém areálu.

 

Koncerty, rauty a zábava v jeskyních Moravského krasu

Jeskyně Moravského krasu jste už možná navštívili, ale nabízíme Vám i něco navíc. Krásu Punkevních jeskyní si nyní vaši klienti mohou vychutnat společně s výjimečnými hudebními zážitky při koncertu renomovaných umělců. Součástí programu může být cesta lanovkou z horního okraje propasti Macocha k Punkevním jeskyním anebo jízda turistickým vláčkem od hotelu Skalní mlýn, prohlídka jeskyní s průvodcem, přípitek sektem, Becherovkou nebo slivovicí na dně Macochy, plavba lodičkou po podzemní řece Punkvě či závěrečný raut.

 

Folkloriáda

Zábavné soutěže družstev v lidovém duchu jsou skvělým vyvrcholením celovečerních programů ve vinném sklepu. Soutěží se například v oblékání dívky do slavnostního kroje a tancích, kde jednotlivé páry musí udržet mezi svými čely jablko, družstva rovněž předvádí své dovednosti v zacházení s koštýřem a lahvemi. Oblíbenou disciplínou je též klobúková – tradiční chlapecká hra s předáváním klobouku z hlavy na hlavu. Program mezi jednotlivými disciplínami doplňují ukázky lidových tanců a komentáře zkušených moderátorů. Soutěží družstva sestavená předem či na místě dle domluvy.

 

Adrenalin na brněnském Automotodromu

Toužíte se stát součástí fascinujícího světa rychlých kol? Automotodrom Brno Vás zve na závody Mistrovství světa silničních motocyklů, Mistrovství světa Superbiků či Mistrovství světa cestovních vozů i na řadu národních motoristických klání. Pro veřejnost jsou na brněnském okruhu navíc připraveny jízdy po závodní dráze s vlastní motorkou či autem, pro bruslaře jsou zde jízdy in-line. Vaše řidičské schopnosti zlepší Motoškola vedená profesionálními jezdci. Firmám nabízíme klientské dny s využitím závodní dráhy, minibikové dráhy i off-roadové dráhy. Objevte zážitky, na které se nezapomíná!

Moravia Convention Bureau

12_pavilon Z a P1.jpg

Moravia Convention Bureau poskytuje organizátorům asistenci a nezávislé komplexní informace při plánování a realizování kongresů, konferencí, obchodních setkání a incentivních akcí na jižní Moravě a ve městě Brně.

 

Vize:

Staneme se nezbytným výchozím místem pro organizátory akcí – vstupní informační branou pro úspěšnou firemní akci na Jižní Moravě a ve městě Brně.

 

Mise :

Poskytovat organizátorům asistenci a nezávislé komplexní informace při plánování a realizování kongresů, konferencí, obchodních setkání a incentivních akcí.

 

Moravia Convention Bureau (MCB) je specializovanou součástí oficiální organizace destinačního managementu a marketingu Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava, zájmového sdružení právnických osob. Zakladateli a jedinými členy organizace jsou Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a Svaz obchodu a cestovního ruchu České republiky. Činnost MCB je nezisková a byla zahájena v roce 2008 v rámci projektu Kongresová, veletržní a incentivní turistika v regionu Jižní Morava. Realizaci projektu finančně podpořila Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihovýchod.

 

Dalším milníkem ve vývoji MCB je rok 2010 a členství v národním Czech Convention Bureau, které významně podporuje rozšiřování služeb. Spojení s globálním světem, cenné kontakty a v neposlední řadě profesionalitu poskytovaných služeb zajišťuje od října 2010 členství v mezinárodní asociaci International Congress and Convention Association (ICCA).

Hlavním cílem MCB je zvýšení počtu konaných akcí v destinaci a s tím související propagace Jižní Moravy a města Brna jako destinace vhodné pro pořádání kongresů, konferencí, veletrhů a incentivních programů. MCB je především kontaktním místem a místem podpory pro organizátory a plánovače. Spolupracuje se zástupci veřejné správy a místními poskytovateli služeb, kteří zahrnují oblast ubytování, pronájem konferenčních místností, veletržních hal, pronájem souvisejícího vybavení, stravování, dopravy, doprovodných programů, apod. Moravia Convention Bureau není organizátorem jednotlivých akcí.

 

Moravia Convention Bureau poskytuje bezplatně následující služby:

Propagační materiály

Plánovačům a organizátorům akcí poskytujeme katalog kongresových, veletržních  a incentivních možností (tzv. meeting & incentive planners guide) v papírové i elektronické podobě. Dále jsou k dispozici i tématické propagační materiály destinace, mapy města, mapy regionu, videa a další. Po domluvě můžeme zajistit i informační balíček účastníkům akce.

Vyhledání vhodných prostor

Asistujeme při výběru vhodného místa pro konání akce. Rychlou orientaci v nabídce vhodných míst umožňuje on-line vyhledávací aplikace v rámci internetového portálu.

Asistence při kandidatuře na hostování kongresu/konference – oficiální bidy destinace

Iniciujeme a zastřešujeme komplexní proces kandidatury destinace na hostování významného kongresu, konference, sympózia aj. Za účelem zpracování podrobných nabídek – bidů jednáme se všemi zainteresovanými stranami veřejného i soukromého sektoru.

Zajištění site inspection/poznávací cesty

Na základě požadavků organizátora akce zajistíme cestu za účelem seznámení se s destinací a poskytovateli jednotlivých služeb.

Plánování pre a post tours, doprovodné a incentivní programy

Nabízíme poradenství při návrhu programu a sestavení itineráře doprovodných akcí. Doporučíme unikátní místo pro váš gala večer, navrhneme námět pro incentivní i teambuildingové akce, vytipujeme zajímavá turistická místa pro váš výlet v destinaci.

Poptávkový formulář

Formulář umožňuje rychlé zadání vašich požadavků na akci a zaslání přímo pracovníkovi MCB.

Informace o jednotlivých dodavatelích služeb

Organizátorům zprostředkujeme kontakty na poskytovatele jednotlivých služeb. Asistujeme při získání komplexních nabídek poskytovatelů služeb i místních PCO a DMC včetně rozpočtů.

Předběžnou rezervaci služeb

Zajišťujeme ověření dostupnosti a následnou předběžnou rezervaci pronájmu konferenčních místností a ubytovacích kapacit.

Další možné služby na základě individuálního jednání s finanční spoluúčastí:

Publicita akce a oslovení účastníků

Nabízíme organizátorům asistenci při zajištění publicity akce a podporu při oslovení co největšího počtu potencionálních účastníků.

Asistence při registraci

Nabízíme služby spojené s registrací účastníků akce.

Informační pult

Zajistíme informační pult v rámci prostor konané akce. Účastníci zde získají doplňkové informace o turistické nabídce a možnostech pro trávení volného času v destinaci.

Asistence při získání finanční podpory

Ve spolupráci s Czech Convention Bureau, městem Brnem a Jihomoravským krajem nabízíme asistenci při získání finanční podpory významných akcí.

Ubytovací, stravovací, průvodcovské služby

Zajistíme služby spojené s ubytováním, stravováním apod. účastníků akce.

 

Doprava

 

Cestování letadlem - Letiště Brno-Tuřany

Webové stránky: http://www.airport-brno.cz/

Vzdálenost od centra (letiště Brno Tuřany – Brno hlavní nádraží): cca 20 minut

Terminály:

Terminál – 2 odbavovací budovy propojené spojovacím traktem: ODLET, PŘÍLET

Městská hromadná doprava Letiště Brno Tuřany - Brno hlavní nádraží:

  • 5:30 až 22:30 – autobusová linka 76 (Brno hlavní nádraží – Letiště Brno a zpět) – jede každých 30 minut, jede přes hlavní autobusové nádraží

  • 23:00 až 5:00 – autobusová linka 89 (Brno hlavní nádraží – Letiště Brno a zpět) – jede každých 60 minut, nejede přes hlavní autobusové nádraží

  • Nutné zakoupit jízdenku na dvě zóny v ceně 25 Kč (prodejní automat v příletové odbavovací budově, prodejna novin a časopisů Aiport shop)

Taxi:

Před odbavovací halou je parkoviště CITY TAXI.

Důležité telefonní kontakty:

Informace/Služby cestujícím: +420 545 216 346

Air Service Brno (letenky, parkoviště, balení zavazadel, hotely, rent a car, směnárna, aerotaxi)

+420 545 521 175-6

Letecké společnosti:

Ryanair, Wizzair, Travel Service, Smart Wings, ČSA Czech Airlines, Utair, Samair

Pravidelná doprava do/z destinací:

Brno - Londýn/Stansted

Brno - Miláno/Bergamo   

Brno - Londýn/Luton   

Brno - Eindhoven   

Brno - Moskva/Vnukovo   

Parkoviště:

Před odbavovacími budovami se nachází veřejné parkoviště.

 

Cestování automobilem a vlakem do Brna

Vlakem:

Cílová stanice: Brno – hlavní nádraží (provozovatel České dráhy a.s.)

Webové stránky: http://www.cd.cz

Možnost nalezení spojení:

Evropské spoje:

Německo: Berlín – Brno

Norimberk – Praha – Brno

Slovensko: Bratislava – Brno

Rakousko: Vídeň – Brno

Polsko: Varšava – Praha – Brno

Krakow – Praha – Brno

Maďarsko: Budapešť – Brno

Chorvatsko: Záhřeb – Vídeň – Brno

Slovinsko: Lublaň – Linc – Salzburg – Praha – Brno

Autem

Dálniční spojení do Brna

Německo:

Berlín - Brno – A13 a D1, 553 km, 6 hodin

Slovensko:

Bratislava – Brno – D2/ E65, 132 km, 1,5 hodin

Rakousko:

Vídeň - Brno – B7, 134 km, 2 hodiny

Polsko:

Varšava - Brno – 1/E75, 593 km, 7 hodin

Maďarsko:

Budapešť – Brno – E75 a D2/E65, 328 km, 3,5 hodin

Chorvatsko:

Záhřeb – Brno – A2, 496 km, 5,5 hodin

Slovinsko:

Lublaň – Brno – A1/E57 a A2, 506 km, 5,5 hodin

Dopravní informace z ČR:

Ředitelství silnic a dálnic http://www.rsd.cz

Informace o dopravě v ČR http://www.ceskedalnice.cz/