Liberecký kraj

Liberecký kraj se nachází v severní části České republiky ve vzdálenosti 100 km od hlavního města Prahy. Tento atraktivní region bývá dějištěm řady významných sportovních a společenských událostí.

117_02091702.jpg frydlant.jpg jested.jpg kongresovy sal 06.jpg krkonose.jpg krkonose2.jpg lanove_centrum_sundisk.jpg lazne_libverda.jpg mala_skala.JPG Obrázek1.jpg Obrázek2.jpg sychrov.jpg

Jeho součástí jsou chráněné krajinné oblasti Jizerských hor, Krkonoš a Lužických hor, které skrývají překrásné lesy, údolí a tvoří velmi příjemné prostředí pro pobyt návštěvníků s řadou zajímavých turistických cílů.

Tato destinace nabízí přímo ideální podmínky pro pořádání nejrůznějších mezinárodních setkání, tedy pro kongresovou turistiku. Hoteliéři, restauratéři a agentury organizující kongresové akce uspokojí nejnáročnější klientelu a poskytnou servis na vysoké profesionální úrovni za rozumné a konkurenceschopné ceny. Kongresová centra, hotely a lázně v tomto kraji disponují kvalitními kongresovými prostory a nabízejí komfortní a příjemné ubytování s širokou škálou doprovodných služeb (wellness, masáže, aquapark, iQpark, Zoo, botanická zahrada aj.). Eventové a outdoorové agentury připraví, ve spolupráci s hotely, firemní či teambuildingovou akci přímo na klíč.

Jeho předností je dopravní dostupnost a výhodná pozice České republiky v Evropě.

Důvody proč uspořádat akci právě v Libereckém kraji:

 • snadná dopravní dostupnost, 100 km od hlavního města Prahy

 • největší kongresové a ubytovací kapacity mimo Prahu, hotely všech kategorií s profesionálním individuálním přístupem

 • široká nabídka sportovních a teambuildingových areálů

 • pestrá nabídka doprovodných programů (wellness, kulturní, sportovní a společenské využití, mnoho výletních cílů v okolí

 • jedinečná atmosféra

 • historické památky

 • divadla, kina, koncerty, muzea, galerie, hrady a zámky

 • vysoká koncentrace golfových hřišť

 • bezpečné a klidné prostředí

 • zkušené produkční firmy

 • příznivé ceny

Jizerské hory – Liberec

Jizerské hory jsou jednou z nejstarších chráněných krajinných oblastí v České republice. Zachovaly si vzhled severských lesů, který láká milovníky přírody po celý rok. Na východě Jizerské hory navazují na Krkonoše a na západní straně s nimi sousedí Lužické hory. Nejvýznamnějšími městy regionu jsou Liberec a Jablonec nad Nisou. Mezi známá turistická centra patří Bedřichov, Janov nad Nisou, Albrechtice v Jizerských horách a na rozhraní Krkonoš známé středisko Kořenov.

V zimě Jizerské hory nabízejí skvělé podmínky pro milovníky zimních sportů. Jsou zde oblíbené terény pro sjezdové lyžování a zároveň zde byla vybudována řada běžeckých tratí, které jsou známé jako Jizerská magistrála. V letním období jsou Jizerské hory oblíbeným centrem turistů a cyklistů, kteří zde najdou četné, turistické trasy i cyklotrasy. Kromě lyží či turistiky Jizerské hory nabízejí i řadu dalších aktivit. Hladinu adrenalinu vám zvedne bobová dráha, vyzkoušet si můžete snowtubing, můžete si zahrát bowling, tenis, nebo si zajezdit na koni.

Mezi oblíbené cíle pro rodiny s dětmi patří výletní areál Pěnčín s kozí farmou a vyhlídkovým vláčkem či bobová dráha Janov nad Nisou, na které se mohou svézt děti i rodiče. Pokud navštívíte Liberec, za pozornost rozhodně stojí zdejší ZOO a botanická zahrada. Chloubou kraje jsou bezesporu rozhledny, kterých bylo na poměrně malém prostoru vybudováno opravdu hodně. Mezi nejznámější patří Bramberk, Černá Studnice, Královka či nedávno znovuotevřená rozhledna na vrchu Smrk.

Krkonoše

Krkonoše jsou hory mnoha českých Nej. Jsou nejvyšší, nejnavštěvovanější, jediné s vysokohorským rázem a neuvěřitelně pestrou přírodou. Najdeme zde strmé ledovcové kary i rozlehlé horské louky, skalnaté hřebeny i malebná údolíčka lemovaná roubenými domky. Zaposlouchejme se do hukotu vodopádů i tajemného ticha slatí a rašelinných jezírek. A pak je zde Sněžka, tato velebná královna hor, která důstojně shlíží na celé své panství.

Krkonoše jsou naše nejvyšší pohoří. Jejich drsná krása a rozmanitá krajina, každého z návštěvníků ohromí. Příroda v Krkonoších je výjimečná. Pro zachování její krásy a bohatství byly Krkonoše již v r. 1963 vyhlášeny národním parkem o od r. 1992 jsou na seznamu biosférických rezervací UNESCO.

Krkonoše nejsou atraktivní jen svou výjimečnou přírodou. Jejich malebnost dotváří svérázná lidová architektura, která je ozdobou vesniček v podhůří i roztroušených samot na hřebenech.

Krkonoše jsou nejoblíbenější destinací pro zimní dovolenou v Česku. Pro milovníky zimních radovánek zde čeká široká škála upravovaných svahů všech obtížností, hory jsou protkány hustou sítí běžeckých stop, v horských střediscích jsou nově vybudované zábavní parky.

Krkonoše lze také označit jako ráj vodopádů. Nachází se zde nejvíce vodopádů, mnohé z nich dosahují úctyhodných výšek i největší mohutnosti. Kromě těch nejvyšších zde najdeme i ten nejkrásnější.

Český ráj

Český ráj nese své označení právem, protože málokde v Čechách najdeme tak krásný kout země, jako je oblast ležící mezi městy Turnov, Jičín a Mladá Boleslav. Navíc Český ráj leží necelých padesát kilometrů severovýchodně od Prahy. V tomto krásném kraji ležícím na středním toku Jizery se snoubí rozmanitost přírodních krás s bohatými historickými památkami - hrady, zámky, lidovou architekturu. Romantická údolí a četná skalní města se střídají s loukami a roubenými staveními. Doslova na každém kroku nás překvapí středověké hrady a romantické zámky, skalní vyhlídky a rozhledny nám nabídnou daleké výhledy do celého kraje.

Mimořádná členitost krajiny s charakteristickými skalními městy, rostlinnými a živočišnými společenstvy byla hlavním motivem pro vyhlášení první chráněné krajinné oblasti v tehdejší republice (r. 1955). Z četných přírodních krás, které Český ráj nabízí, rozhodně stojí za pozornost Prachovské skály, Hruboskalsko, Maloskalsko, Klokočské a Betlémské skály, Podtrosecká údolí, Údolí Jizery a galerie, údolí Plakánek, Jinolické rybníky či Bozkovské dolomitové jeskyně. Český ráj je nejen chráněnou krajinnou oblastí, ale byl zapsán i mezi geoparky UNESCO.

Z hlediska různorodosti krajiny a výskytu chráněných a ohrožených biologických druhů mají význam nejenom hluboké lesy, ale i systémy rybníků na vodních tocích a přilehlé fragmenty mokřadních ekosystémů. Jedinečnou členitost reliéfu dotvářejí i charakteristické výlevy vyvřelých hornin, jež tvoří krajinné dominanty (Trosky, Kozákov, Mužský, Vyskeř atd.). Český ráj je také regionem významných historických památek. Mezi nejvýznamnější hrady a zámky patří Sychrov, Hrubý Rohozec, Mnichovo Hradiště, Dětenice, Trosky, Kost a mnoho dalších. K vzácně dochovaným památkám lidové architektury patří Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova, pohled do historie oblasti nám umožní i četná muzea.

Český ráj je vyhlášenou oblastí pro turistiku - pěší i cyklo. Oblast je skutečně bohatá na turistické trasy i cyklotrasy. Rodiny s dětmi se mohou vydat na putování Za pověstmi českého ráje, nebo navštívit areál Šťastná země v Radvánovicích u Turnova. Mezi oblíbená a vyhledávaná letní turistická centra Českého ráje patří bezesporu Malá Skála, Jinolice, Sedmihorky či Branžež. V letní sezóně se na mnoha místech v Českém ráji konají pravidelné kulturní akce. Hrady a zámky ožívají šermíři a historickými jarmarky, konají se zde divadelní představení a koncerty.

Pro vaši pohodovou dovolenou nabízí Český ráj širokou nabídku ubytování všech kategorií, najdete zde penziony, hotely, chalupy, chaty i kempy.

Lužické hory a Ještědský hřbet

Lužické hory jsou nevelkým pohraničním pohořím, které je zhruba ohraničeno městy Česká Kamenice, Nový Bor a Liberec. Nejvyšší horou je Luž. Malá část pohoří leží na území Německa, nazývá se Žitavské hory. Dominantou oblasti okolo Liberce je hora Ještěd. V zimě je zde k dispozici moderní areál pro sjezdové lyžování i značené běžecké trasy. Z hřebenů Rašovky a Ještědu se otevírají nezapomenutelné výhledy na Krkonoše, Jizerské hory, a vrchy Ralsko a Bezděz. V posledních letech přispěla k návštěvnosti oblasti i nově vybudovaná golfová hřiště.

Lužické hory pokrývají převážně lesy, najdeme zde řadu typických rostlinných druhů, z nichž některé patří mezi druhy u nás ohrožené. Lužické hory skýtají řadu možností pro pěší turisty i cykloturisty. Značené turistické trasy a cyklotrasy vás dovedou například do Jiřetína pod Jedlovou, kde se nachází zřícenina hradu Tolštejn a Křížová hora s ojedinělou křížovou cestou. Z dalších hradů a zámků rozhodně stojí za zmínku Sloup, Grabštejn a Lemberk. Krásný výhled vás čeká na rozhledně Jedlová, pěkné rozhledy do okolní krajiny nabízejí i vrchy Klíč a Luž.

V Lužických horách najdeme zbytky rozmanité lidové architektury - roubené domy se sedlovými střechami, zříceniny několika hradů, rozhledny i pozoruhodné skalní útvary. Oblast je protkána velkým množstvím naučných stezek a skýtá četné možnosti pro rekreaci, turistiku i lyžování.

Samotné město Liberec nabízí široké možnosti kulturního i sportovního vyžití. Je zde ZOO, botanická zahrada, Severočeské muzeum, lanová dráha na Ještěd a řada dalších. Celé Lužické hory i město Liberec nabízejí širokou nabídku ubytování všech kategorií, najdete zde penziony, chalupy, chaty i hotely.

Máchův kraj

Máchův kraj se nachází v jihozápadní části Libereckého kraje, svým jižním okrajem, kterým je Kokořínsko, zasahuje do Středočeského kraje. Rozkládá se jižně od města Česká Lípa. Turistické centrum oblasti, Máchovo jezero, je obklopeno vrchy Ralské pahorkatiny se zříceninami několika hradů, z nichž nejznámější jsou Bezděz a Ralsko. Srdcem Máchova kraje jsou Doksy s Máchovým jezerem, a Dubá, která je východiskem do úžasné krajinné oblasti Dubské Švýcarsko a Kokořínsko. Gotický královský hrad Bezděz na východě tvoří spolu se zříceninou Starého Berštejna na západě, zámkem Houskou na jihu a Ralskem na severu neodmyslitelnou dominantu Máchova kraje.

Máchovo jezero je vyhledávané zejména v letních měsících, kdy poskytuje osvěžení a rekreaci tisícům návštěvníků. Leží uprostřed lesů a v jeho okolí vedou četné turistické trasy i cyklotrasy. Nejznámějšími rekreačními středisky této oblasti jsou Doksy a Staré Splavy. Jsou východiskem výletů za turistickými zajímavostmi jak do nejbližšího okolí, tak i ke vzdálenějším místům. Pestrý program nabízí i v oblasti sportu - tenisové turnaje, turnaje v plážovém volejbalu, jachetní závody na jezeře, či každoroční běh kolem Máchova jezera. V zimě láká návštěvníky běh na lyžích a bruslení na zamrzlé ploše Máchova jezera a dalších rybníků.

Oblast Českolipska patří k vyhledávaným rekreačním oblastem především díky rozmanitosti krajiny, je velmi přitažlivá pro příznivce turistiky, cykloturistiky i milovníky historie. Ráz krajiny dotvářejí zejména rybníky, z nichž nejznámější jsou Holanské rybníky a Hamerský rybník ve známém rekreačním středisku Hamr na Jezeře. Velké množství hradů a zámků vypovídá o bohaté historii tohoto kraje. Odnepaměti zde sídlily významné šlechtické rody a mnohá města Českolipska byla sídelními městy.

Oblast Kokořínska návštěvníky překvapí množstvím turistických cílů a ojedinělých míst s bohatou historií a přírodními krásami. Nad skalními srázy Kokořínského údolí se nachází hrad Kokořín, známý působením slavného loupežníka Babinského. Okolí Kokořína, takzvaný Kokořínský Důl, je turisticky velmi atraktivní oblastí.

Máchův kraj je prostorem pro plnohodnotnou rekreaci. Naleznete zde maximální prostor pro Vaše aktivity.

Frýdlantsko

Frýdlantsko se nachází v nejsevernější části České republiky, příznačně nazvané Frýdlantský výběžek. Jedna z našich nejmenších turistických oblastí je od ostatního území republiky oddělena masivem Jizerských hor. Poklidná a mírná podhorská pahorkatinou se otevírá směrem do Polska. Z jihu jej lemují Jizerské hory, se kterými je Frýdlantsko historicky spjato. Správním střediskem celého Frýdlantského výběžku je město Frýdlant. Je to město s bohatou historií. V 6. století byla na čedičové skále postavena strážní věž, ze které byl později vybudován zámek. Dnes patří hrad a zámek Frýdlant k nejnavštěvovanějším historickým objektům v České republice. Frýdlantsko je jedinečným krajem polí, luk a lesů. Celé území je ovlivněno blízkostí Jizerských hor, krajina je protkána množstvím potoků (Malý a Velký Štolpich, Safírový potok), podél nichž stojí historické domy a chalupy, hrázděné stavby, rozsáhlé statky, stodoly a pískovcové náhrobky. Okolí Frýdlantu je ideálním místem pro pěší turisty, cykloturisty i horolezce.

Vedle zachovalé přírody zde nalezneme i několik zajímavých historických a sakrálních památek. Malebnou krajinu Frýdlantska i Jizerských hor můžete vidět z výšky z rozhledny na vrchu Smrk, nebo z četných skalních vyhlídek - mezi nejznámější patří Holubník či Ořešník Město Frýdlant v Čechách je sídlem s přibližně 10 000 obyvateli. Nad městem se tyčí Státní hrad a zámek Frýdlant, nejvýznamnější historická památka celé oblasti. V horách pramení Smědá, divoký a studený horský potok, která prochází napříč celou touto oblastí a před svým vstupem na polské území se postupně mění v poklidnou říčku s meandry. Z dalších zajímavostí je to město Hejnice - jedno z nejznámějších poutních míst v Čechách díky Bazilice Navštívení Panny Marie, Nové Město pod Smrkem, kde je přírodní koupaliště, Lázně Libverda s lázeňskou léčebnou, nad nimiž se nachází známá výletní restaurace Obří sud s krásným výhledem na Jizerské hory a Jindřichovice pod Smrkem, obec která je známa především nadstandardním rozvojem a technologickou inovací.

Jsou zde ovšem také menší turistické cíle, které dávají celé oblasti zvláštní nádech. Základ informací o historii a obyvatelích kraje Vám poskytne Městské muzeu Frýdlant v Čechách, muzeum v Novém Městě pod Smrkem nebo muzeum v Jindřichovicích pod Smrkem.
Frýdlantsko je považováno za konec světa, ale možná právě v tom je jeho hlavní půvab. Pokud se nechcete prodírat davy turistů a hledáte kousek zapomenuté země a klid a pokud chcete poznat méně známý kout České republiky, určitě se nezklamete. I v této oblasti naleznete vhodná místa k ubytování. A možná si Vás právě Frýdlantsko získá svou skromností.

North Bohemia Convention Bureau

NBCB je obecně prospěšná společnost, založená na podporu zařazení Libereckého kraje a města Liberce mezi prestižní destinace pro konání MICE (Meeting, Incentives, Conferences, Exhibitions). Jako člen Czech Convention Bureau se pravidelně účastní domácích i zahraničních veletrhů cestovního ruchu, jako například Holiday World v Praze, IMEX ve Frankfurtu nad Mohanem či EIBTM v Barceloně. Pro domácí klientelu jsou pravidelně pořádána Prezentační odpoledne, na nichž se seznamují zástupci firem a agentur zaměřených na kongresovou a incentivní turistiku. Zahraniční klientele jsou určeny čtyřdenní FAM a PRESS tripy, jejichž účastníci si kromě prohlídek kongresových zařízení na vlastní kůži vyzkouší doprovodné aktivity, které Liberecký kraj účastníkům kongresů a konferencí nabízí. Stačí vyplnit poptávkový formulář na internetových stránkách www.nbcb.cz. Obratem se Vám budeme rádi bezplatně věnovat a výrazně zjednodušíme Vaši činnost, která je spojena s přípravami Vašich MICE aktivit.

Služby North Bohemia Convention Bureau:

 • podpora při plánování MICE akcí v Libereckém kraji

 • kompletní informace o nabídce kongresových prostor a meetingových prostor

 • poradenství při výběru vhodných kongresových prostor

 • poradenství při tvorbě

Ubytování

Řazení dle hvězdiče od 5* hotelů k economy celkový počet hotelů v dané kategorii Celkový počet pokojů celkový počet lůžek
**** 18    
*** 20    
* 2    
bez * 20    

Venues

Celý název Venues Maximální kapacita Lokace Typ (hotel, kongresové centrum…
       

Doprava

Cestování letadlem a automobilem

Mezinárodní letiště Václava Havla v Praze se nachází cca 100 km od Liberce.

Z letiště se do Prahy dostanete městskou hromadnou dopravou, linky č. 100, 119, 179 a Airport Express. Autobusy staví před příletovou halou Terminálu 1 a 2.

Taxi – Radiocab taxi - +420 220 113 892, +420 220 117 078

- AAA Radiotaxi - +420 222 333 222, +420 729 331 133

Kontaktní přepážky taxi operátorů jsou umístěny v příletových halách Terminálu 1 a 2. Společná nástupní místa jsou vyznačena před příletovými halami.

V přízemí Parkingu C se nachází všechny půjčovny automobilů.

Z Prahy jezdí do Liberce autobus Student agency – www.studentagency.cz a Dopravní podnik Liberec - http://dpml.rezervace-bus.cz/.

Automobilem se z Prahy do Liberce dostanete po rychlostní silnici R10 a R35 za cca 1 hodinu.

Cestu vlakem zajišťují z Prahy do Liberce České Dráhy – www.cd.cz