Středočeský kraj

Historie zanechala v regionu Středních Čech četné stopy v podobě řady historických památek evropského významu. Nejdůležitější z nich jsou hrady Karlštejn a Křivoklát, zámek Konopiště a město Kutná Hora, jehož historické centrum bylo zapsáno do seznamu kulturního dědictví UNESCO. 

Kontakt

Webové stránky
www.centralbohemia.cz
kutna_hora_-_katedrala_sv._barbory_-_cesta_[594x800].jpg berounka_-_reka_[600x800].jpg konopiste_-_zamek_-_podzim_[544x800].jpg krivoklat_[543x800].jpg karlstejn_-_hrad_[800x565].jpg kutna_hora_-_kostel_sv._jakuba_[551x800].jpg

Celá oblast je velmi přitažlivá pro zastánce aktivního odpočinku. Hráči golfu si mohou vybrat ze dvanácti golfových hřišť a příznivci vodních sportů mohou rozšířit dlouhou tradici kanoistiky a plavby na voru po řekách Vltava, Berounka a Sázava.

Středočeský kraj je kraj kolem hlavního města Praha. Ačkoliv Praha leží v samém středu regionu, není jeho součástí a tvoří samostatný kraj. Z toho plyne snadná přístupnost jak po dálnici, tak po železnici a dokonce i po vodě, a z letiště se dostanete do centra za několik minut. Turistům lze doporučit řadu hradů a zámků zámeckých zahrad přístupných veřejnosti, a také musea, památníky, muzeum pod širým nebem a středověké pevnosti.