Praha je čtrnáctou kongresovou destinací světa

O pět míst vzhůru poskočila Praha v žebříčku prestižní mezinárodní kongresové asociace ICCA. Loni se v Praze uskutečnilo 98 velkých kongresů a česká metropole se společně s Kodaní dělí o 14. příčku. Jedničkou zůstává Vídeň. Česká republika se v celkové statistice umístila na 31. místě. V roce 2011 se v Česku uskutečnilo 122 velkých akcí, o 19 více než v předchozím roce. 

Statistiky, které ICCA zveřejnila, zatím zahrnují pouze absolutní číslo kongresů konaných v daných destinacích. V polovině června vydá asociace oficiální dokument, v němž budou zahrnuty další kritéria jako např. počet účastníků kongresu, počet meetingů v daném kontinentu či průměrná délka kongresu.

Počet velkých kongresů v České republice dlouhodobě roste, zatímco v roce 2007 se tu uskutečnilo 97 akcí a pouze 11 jich bylo mimo Prahu, v roce 2011 to už bylo 122 meetingů. Praha jich hostila 98 a regiony 24.

praha_-_narodni_divadlo_[800x533].jpg praha_-_vysehrad_-_bazilika_sv._petra_a_pavla_[504x800].jpg praha_-_karluv_most_a_prazsky_hrad_[800x533].jpg praha_-_valdstejnska_zahrada_[800x533].jpg

„Dobré umístění Prahy v žebříčku je samozřejmě pozitivní, naším cílem je ovšem neustále zvyšovat počet akcí také v regionech. V tuto chvíli má naše oddělení Czech Convention Bureau deset regionálních partnerů, věříme, že se nám ve spolupráci s nimi podaří počet meetingů v krajích navýšit,“ uvedl generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Nejvíce kongresů hostily v loňském roce Spojené státy americké (759 kongresů), v Evropě si vedli nejlépe Němci (577 kongresů). Výběr ze statistik naleznete zde.

Samostatné oddělení Czech Convention Bureau vzniklo v roce 2010. Jeho cílem je zastřešit jednotlivé regionální kongresové kanceláře a napomoci tím tak k dokonalému využití veškerého kongresového potenciálu, který Česko nabízí. Oddělení pracuje na sjednocení prezentací všech krajů ČR. Za účelem propagace MICE v regionech ČR se účastní odborných veletrhů, pořádá „fam a press tripy“. Dále rozvíjí projekt „Kampaně kandidatur“ – vyhledává potenciální kontakty a spolupracuje s mezinárodními asociacemi jako je například ICCA a další. Připravuje společnou inzerci v odborných titulech, jednotné propagační materiály.

Více informací:

Mgr. Alice Dvořáková
Vedoucí tiskového oddělení
ČCCR - CzechTourism
tel.: 221 580 420
e-mail:dvorakova.alice@seznam_cz